Telefono Nr.
Slaptažodis
Naujas vartotojas
Slaptažodžio priminimas
 
 
  Šiandien: 2024 06 17
Vardadienius švenčia:
Daugantas, Vilmantė, Adolfas, Laura
 
 

Vartotojai, įsigiję noro virusu užterštų šaldytų uogų, raginami jų nevartoti

2014.01.04

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdomas skubus tyrimas dėl rinkoje išplatintų galimai nesaugių šaldytų uogų. Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informaciją pateikusios Suomijos atsakingos institucijos specialistai nustatė, kad Lenkijoje pagamintos ir Suomijos tiekėjo keliose Europos valstybėse išplatintos šaldytos avietės ir šaldytų uogų mišiniai užteršti noro virusu.

Tyrimo metu nustatyta, kad į Lietuvą iš Suomijos buvo įvežta 14 pakuočių po 200 g šaldytų aviečių „RAINBOW Raspberries“ (tinka vartoti iki 13 05 2015, tiekėjas „Inex Partners OY“, kilmės šalis Lenkija) ir 112 pakuočių po 300 g. šaldytų aviečių ir mėlynių mišinio „RAINBOW KUNINGATARMARJAT“ (gamintojas Polarica Poland sp..zoo., Lenkija,  tinkamumo vartoti terminai iki 14 05 2015, 15 05 2015 ir 03 06 2015). Šiomis uogomis prekiauta UAB „Prisma LT“ prekybos tinkle.
   
Kauno ir Vilniaus valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriams patikrinus visas šio prekybos tinklo parduotuves nustatyta, kad prekyba minėtų partijų šaldytomis uogomis nevyksta – gavus informaciją iš tiekėjų, visos nesaugių produktų partijos išimtos iš rinkos ir saugomos atskirai nuo kitų maisto produktų, tačiau iki tol vartotojams jau buvo parduotos 24 šaldytų uogų pakuotės.

„Kiekvieno maisto tvarkytojo tiesioginė pareiga yra užtikrinti, kad vartotojams būtų tiekiami tik saugūs maisto produktai, o įtarus ar nustačius, kad į rinką vis dėlto pateko saugos ar kokybės reikalavimų neatitinkantys maisto produktai, maisto tvarkytojas privalo apie tai nedelsiant informuoti tiek pirkėjus, tiek ir atsakingas institucijas. Šiuo atveju prekybos tinklas, turėdamas informacijos apie nesaugias šaldytas uogas, nutraukė prekybą jomis, tačiau nesiėmė jokių veiksmų, kad apie galimą riziką informuotų uogų jau įsigijusius vartotojus. Apie atvejį neinformavo ir atsakingų institucijų, nors privalėjo taip pasielgti,“ – atvejį komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Aušra Išarienė.

Visą tikrinimų metu rastą šaldytų uogų likutį – 102 pakuotes po 300 g., nurodyta saugiai sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje. Prekybos tinklo atstovai pakviesti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinius padalinius situacijai aptarti.

Vartotojams, įsigijusiems pranešime minimų partijų šaldytų uogų, rekomenduojama jų nevartoti arba prieš vartojimą jas keletą minučių pakaitinti, nes Noro virusas neatsparus aukštai temperatūrai.  Vartotojai taip pat gali, teisės aktų nustatyta tvarka, grąžinti šiuos produktus pardavėjui ir reikalauti pakeisti juos į tokius pat saugius produktus arba grąžinti sumokėtus pinigus.

Noro virusas, patekęs į žmogaus organizmą, pažeidžia plonąjį žarnyną, sukeldamas vėmimą ir viduriavimą. Susirgimo simptomai pasireiškia dažniausiai praėjus 1 dienai po užsikrėtimo. Reikėtų žinoti, kad virusai, sukeliantys žarnyno infekcijas, yra stabilūs (atsparūs 60– 700C temperatūrai ir šalčiui) ir ilgą laiką išgyvena aplinkoje. Šie virusai atsparūs plačiai naudojamiems dezinfektantams, bet jautrūs chlorui bei jų turintiems preparatams.

Noro virusu užsikrečiama per nešvarias rankas, žaislus ar kitus buities daiktus. Neretai juo užsikrečiama per užterštą maistą, po to virusas gali plisti nuo žmogaus žmogui. Būtina atsiminti, kad persirgus norovirusine infekcija, susirgimas vėl gali kartotis, skiepų ar specifinio gydymo nuo šio susirgimo nėra.

 

kitos naujienos


Apie projektą | Taisyklės | Slapukai | Registracija | Paslaugos vartotojams | Reklama | Kontaktai

Visos teisės priklauso: UAB "Optimalios sistemos". Kopijuoti puslapio turinį be sutikimo draudžiama ©.   Sukūrė: Softisite™
Nauja ir naudota žemės ūkio technika, žemės ūkio technikos dalys, technikos nuoma, žemės ūkio paslaugos, sodo technika, miško technika. Skelbimų portalas.