Telefono Nr.
Slaptažodis
Naujas vartotojas
Slaptažodžio priminimas
 
 
  Šiandien: 2024 05 20
Vardadienius švenčia:
Eidvilas, Vygintė, Akvilas, Alfreda
 
 

Dviem sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

2014.01.27

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dviem Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų riboje sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Tyrimo rezultatus pateikė mėginius ištyrę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai.


Apie nustatytą AKM informuota Europos Komisija ir kaimyninių šalių veterinarijos tarnybos. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai uždraudžiamas gyvų kiaulių išvežimas iš nustatytos grėsmės zonos ir toliau vykdo intensyvų šernų ir kiaulių stebėjimą.

Kiaulių laikytojams ir medžiotojams primenama, kad privaloma laikytis pačių griežčiausių biologinės saugos reikalavimų kiaulių laikymo vietose. Radus nugaišusį laukinį gyvūną, privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta.

Šių priemonių privalu laikytis tol, kol laboratoriniais tyrimais nebus gauta tiksli diagnozė.

Afrikinis kiaulių maras - žmonėms nepavojinga liga. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užtikrina gyventojus, jog Lietuvoje parduodama kiauliena yra saugi vartoti.


kitos naujienos


Apie projektą | Taisyklės | Slapukai | Registracija | Paslaugos vartotojams | Reklama | Kontaktai

Visos teisės priklauso: UAB "Optimalios sistemos". Kopijuoti puslapio turinį be sutikimo draudžiama ©.   Sukūrė: Softisite™
Nauja ir naudota žemės ūkio technika, žemės ūkio technikos dalys, technikos nuoma, žemės ūkio paslaugos, sodo technika, miško technika. Skelbimų portalas.