Telefono Nr.
Slaptažodis
Naujas vartotojas
Slaptažodžio priminimas
 
 
  Šiandien: 2024 06 17
Vardadienius švenčia:
Daugantas, Vilmantė, Adolfas, Laura
 
 

Patvirtinta, kad Lietuvoje nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas yra to paties štamo, kaip Baltarusijoje ir Rusijoje

2014.01.31

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš referentinės afrikinio kiaulių maro laboratorijos Ispanijoje gauti tyrimų atsakymai patvirtina, kad Lietuvoje dviem šernams nustatyto viruso štamas yra identiškas afrikinio kiaulių maro virusui cirkuliuojančiam Rusijoje ir Baltarusijoje.

Intensyvūs viruso tyrimai tęsiami ir Lietuvoje. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ypatingai aktyviai tiriami visų rastų nugaišusių ir nušautų šernų, bei buferinėje ir afrikinio kiaulių maro zonoje skerdžiamų naminių kiaulių kraujo ir organų mėginiai afrikiniam kiaulių marui nustatyti. Šių metų sausio mėnesį iš viso ištirti 901 šernų ir 407 kiaulių mėginiai. Daugiau teigiamų afrikinio kiaulių maro viruso atvejų tyrimais nenustatyta, tačiau specialistų nuomone, viruso plitimo grėsmė yra ypatingai didelė.

Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje dirba Europos Sąjungos, Rusijos ir Baltarusijos veterinarijos specialistų grupė, kuri analizuoja galimas afrikinio kiaulių maro protrūkio Alytaus – Varėnos ir Šalčininkų rajonuose priežastis bei Lietuvos pritaikytas apsaugos ir prevencijos priemones. Taip pat siekiama numatyti tolimesnius veiksmus viruso plitimui stabdyti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena kiaulių laikytojams ir medžiotojams, kad afrikinio kiaulių maro virusas yra labai atsparus, todėl privaloma laikytis griežtų biologinės saugos reikalavimų visose kiaulių laikymo vietose bei dorojant sumedžiotus šernus.  Radus nugaišusį laukinį gyvūną privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta. Šių priemonių privalu laikytis, kol laboratoriniais tyrimais nebus patvirtinta tiksli diagnozė.

Afrikinis kiaulių maras - žmonėms nepavojinga liga. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užtikrina gyventojus, jog Lietuvoje parduodama kiauliena yra saugi vartoti.

kitos naujienos


Apie projektą | Taisyklės | Slapukai | Registracija | Paslaugos vartotojams | Reklama | Kontaktai

Visos teisės priklauso: UAB "Optimalios sistemos". Kopijuoti puslapio turinį be sutikimo draudžiama ©.   Sukūrė: Softisite™
Nauja ir naudota žemės ūkio technika, žemės ūkio technikos dalys, technikos nuoma, žemės ūkio paslaugos, sodo technika, miško technika. Skelbimų portalas.