Telefono Nr.
Slaptažodis
Naujas vartotojas
Slaptažodžio priminimas
 
 
  Šiandien: 2024 06 17
Vardadienius švenčia:
Daugantas, Vilmantė, Adolfas, Laura
 
 

Naujienos

2014.04.03
Įsibėgėja viešojo maitinimo įmonių vertinimo projektas
Praėjus 5 mėnesiams nuo viešojo maitinimo įmonių vertinimo projekto starto, jis įgauna pagreitį. Kol kas įvertinta apie 12 % kavinių, restoranų ir užkandinių, tačiau numatoma, kad metų pabaigoje šis skaičius turėtų pasiekti apie 35 %. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, viešuoju maitinimu užsiima daugiau nei 9 tūkst. įmonių, iš jų daugiau kaip 3,7 tūkst. – restoranai, kavinės ir užkandinės.
skaityti plačiau...
2014.04.01
Jubiliejinė tarptautinė paroda „AgroBalt 2014“ prasideda jau šį ketvirtadienį
Po dvejų metų pertraukos, balandžio 3 d. žemdirbių sostinėje Kaune, Žalgirio arenoje, vėl vyks didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“. Žemės ūkio ministerijos organizuojama paroda, šiemet švenčianti dvidešimties metų jubiliejų, visus lankytojus kviečia įdomiai praleisti laisvalaikį, o žemės ūkio specialistams ir verslo atstovams žada tarptautinių susitikimų, įdomių seminarų ir naujų verslo kontaktų.
skaityti plačiau...
2014.04.01
Kuo skiriasi modifikuotas produktas nuo genetiškai modifikuoto?
Vartotojai rinkdamiesi maisto produktus ir etiketėje perskaitę „modifikuotas krakmolas“, dažnai suabejoja, ar verta rinktis tokį gaminį. Mat vyrauja nuomonė, kad tai produktas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad modifikuotas arba pakeistas gaminys neturi nieko bendro su genetiškai modifikuotu produktu.
skaityti plačiau...
2014.02.27
Kokių reikalavimų būtina laikytis prekiaujant maisto produktais Kaziuko ir kitose mugėse
Kasmet kovo pradžioje didžiuosiuose Lietuvos miestuose šurmuliuoja Kaziuko mugė, kurioje įmonės, šeimos ūkeliai ir pavieniai žmonės siūlo įsigyti tradicinių ir netradicinių mėsos, duonos, konditerijos gaminių, saldumynų. Tačiau kiekvienais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrindami, ar prekiaujama saugiais ir kokybiškais maisto produktais, randa nemažai pažeidimų.
skaityti plačiau...
2014.02.21
Daujėnų naminė duona pripažinta ES lygiu
Vasario 13 d. Europos Komisija į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė „Daujėnų naminės duonos“ pavadinimą. Šiame registre be „Daujėnų naminės duonos“ yra įregistruoti „Lietuviško varškės sūrio“ ir midaus „Stakliškės“, kuriems suteikta saugoma geografinė nuoroda, bei „Seinų/Lazdijų krašto medaus“, kuriam suteikta saugoma kilmės vietos nuoroda, pavadinimai. Be to, gaminių „Skilandis“ ir „Žemaitiškas kastinys“, kuriems suteikta garantuoto tradicinio gaminio nuoroda, pavadinimai yra įregistruoti į Garantuotų tradicinių gaminių registrą.
skaityti plačiau...
2014.02.18
Lenkijoje nustatytas afrikinis kiaulių maras
Lenkijos veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją apie rastą nugaišusį šerną, kuriam nustatytas afrikinis kiaulių maras. Kritęs šernas rastas Gržybovščyznos kaime, Ščudlovieco sen., Palenkės vaivadijoje, apie 1 km atstumu nuo Baltarusijos sienos.
skaityti plačiau...
2014.02.03
Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba panaikino apribojimus visoms produkciją eksportuojančioms Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms
Šiandien, vasario 3 d., Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba ("Rospotrebnadzor") pranešė apie apribojimų savo produkciją eksportuoti į Rusijos Federaciją panaikinimą dar vienai Lietuvos pieno perdirbimo įmonei – AB Vilkyškių pieninė.
skaityti plačiau...
2014.01.31
Patvirtinta, kad Lietuvoje nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas yra to paties štamo, kaip Baltarusijoje ir Rusijoje
Referentinės afrikinio kiaulių maro laboratorijos Ispanijoje gauti tyrimų atsakymai patvirtina, kad Lietuvoje dviem šernams nustatyto viruso štamas yra identiškas afrikinio kiaulių maro virusui cirkuliuojančiam Rusijoje ir Baltarusijoje.
skaityti plačiau...
2014.01.27
Dviem sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dviem Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų riboje sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Tyrimo rezultatus pateikė mėginius ištyrę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai.
skaityti plačiau...
2014.01.24
Kaip per šalčius pasirūpinti naminiais gyvūnais
Spaudžiant stipriems šalčiams ypatingą dėmesį reikėtų skirti savo augintiniams: tiek katėm ir šunim, tiek ūkiniams gyvūnams. Svarbu juos apsaugoti nuo šalčio ir pasirūpinti, kad turėtų pakankamai tinkamo maisto.
skaityti plačiau...
2014.01.23
„Sartai 2014“ – perlas žiemos sporto karūnoje
Vasario 1-ąją Dusetose vyksiančios tradicinės žirgų lenktynės „Sartai 2014“ pagrįstai tituluojamos kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų fiesta. Daugeliui žmonių, nekalbant jau apie giminaičius ar gerus bičiulius, susitikti žirgų lenktynėse prie Sartų tapo garbės reikalu. Gyvybingos šimtametės tradicijos
skaityti plačiau...
2014.01.15
Dėl padidėjusio šernų kritimo Alytaus rajone
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo pirmojo oficialaus pranešimo apie nustatytą afrikinį kiaulių marą Baltarusijoje (2013 m. birželio 21 d.) yra sulaukusi nemažai pranešimų iš Lietuvos medžiotojų apie rastus nugaišusius šernus. Kiekvienas pranešimas yra patikrinamas, kiekvienas rastas nugaišęs šernas, jei tik yra galimybė paimti mėginius, yra tiriamas dėl afrikinio ir klasikinio kiaulių maro (AKM).
skaityti plačiau...
2014.01.13
Žemaitiškas kastinys – jau Garantuotų tradicinių gaminių registre
Sausio 10 d. Europos Komisija į Garantuotų tradicinių gaminių registrą įtraukė Žemaitišką kastinį. Tai yra penktasis lietuviškas produktas, įgijęs saugomą produkto pavadinimą Europos Sąjungoje. Šiame sąraše be Žemaitiško kastinio yra Lietuviškas varškės sūris ir midus „Stakliškės“, kuriems suteikta Saugoma geografinė nuoroda, Seinų/Lazdijų krašto medus, kuriam suteikta Saugoma kilmės vietos nuoroda ir Skilandis, kuriam suteikta Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda.
skaityti plačiau...
2014.01.08
Akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų galės įsigyti kiaulių, paukščių, bičių ir grybų augintojai
Vyriausybė šiandien pritarė Akcizų įstatymo 37 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo bus suvienodintos konkurencinės sąlygos visiems žemės ūkio veiklos subjektams ir skatinama aukštesnės pridėtinės vertės produktų gamyba žemės ūkyje.
skaityti plačiau...
2014.01.04
Vartotojai, įsigiję noro virusu užterštų šaldytų uogų, raginami jų nevartoti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdomas skubus tyrimas dėl rinkoje išplatintų galimai nesaugių šaldytų uogų. Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informaciją pateikusios Suomijos atsakingos institucijos specialistai nustatė, kad Lenkijoje pagamintos ir Suomijos tiekėjo keliose Europos valstybėse išplatintos šaldytos avietės ir šaldytų uogų mišiniai užteršti noro virusu.
skaityti plačiau...
2013.11.28
Uždrausta realizuoti ekologiškas ispaniškas cukinijas
Siekiant neleisti klaidinti vartotojų dėl ekologiškumo ženklo, UAB „Rimi Lietuva“ prekybos centrui uždrausta realizuoti Ispaniškas žaliąsias cukinijas.
skaityti plačiau...
2013.11.27
Dar vienas Lietuvos gamintojų produktas pripažintas ES lygiu
Lapkričio 22 d. Europos Komisija į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė Stakliškių midų. Tai yra ketvirtasis lietuviškas produktas, įgijęs saugomą produkto pavadinimą ES lygiu. Šiame sąraše be midaus „Stakliškės“ yra Lietuviškas varškės sūris, kuriam suteikta Saugoma geografinė nuoroda, Seinų/Lazdijų krašto medus, kuriam suteikta Saugoma kilmės vietos nuoroda ir Skilandis, kuriam suteikta Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda. Pripažinimas ES lygiu suteikia galimybę šį midų ženklinti specialiu ES ženklu su nuoroda „Saugoma geografinė nuoroda“.
skaityti plačiau...
2013.11.26
Daržovės prekybos centruose - kokybiškos
Valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriai nuolat tikrina daržovių, tarp jų ir populiariausių – bulvių, morkų, kopūstų, svogūnų ir kt. kokybę bei ženklinimą. Pasak patikrinimų rezultatus apibendrinusios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Drumstienės, Lietuvoje prekiaujama kokybiškomis daržovėmis. Iš nustatytų pažeidimų daugiausiai pasitaikė ženklinimo reikalavimų nesilaikymo atvejų.
skaityti plačiau...
2013.08.29
Rusija nuo rugpjūčio 28 d. įsileidžia veislines kiaules iš Lietuvos
emės ūkio ministras prof. V. Jukna vakar vakare iš Maskvos sulaukė geros žinios: Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba Lietuvai nuo rugpjūčio 28 d. atšaukė draudimą eksportuoti veislines kiaules į Rusiją.
skaityti plačiau...
2013.08.28
Nauji reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2013 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo nauji "Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams", kurie buvo paruošti siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas.
skaityti plačiau...
2013.08.23
Daugėja pranešimų apie gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkius
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Italijoje nustatytas dar vienas didelio patogeniškuno H7 paukščių gripo atvejis, o Rusijos Fedearacijoje - naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.
skaityti plačiau...
2013.08.20
Ženklinant medų, neturi būti naudojamas žodis "natūralus"
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia šalies bitininkų, medaus pakuotojų ir prekybininkų dėmesį, kad ženklinant bičių medų, jo etiketėje negali būti nurodomas terminas „natūralus“. Tokias išvadas pateikė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, įvertinusi atitinkamą Europos Komisijos išaiškinimą.
skaityti plačiau...
2013.08.06
Maskvos apskrityje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro židinys
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien kompetentinga Rusijos institucija, oficialiai išplatino informaciją, kad Rusijoje Maskvos apskrityje, Sergijevo-Posadsko rajone, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.
skaityti plačiau...
2013.07.23
Ką turėtume žinoti apie vabzdžius atbaidančias priemones, kurių sudėtyje yra DEET
Vasarą miškuose, kaimo sodybose, poilsiaujant prie ežerų ar upių, žmones pradeda kamuoti įvairūs kraujasiurbiai vabzdžiai, erkės, todėl vis dažniau apsisaugoti nuo jų griebiamasi efektyviausių cheminių priemonių – vadinamų repelentais. Deja, šie preparatai ne tik atbaido vabzdžius, bet ir gali daryti neigiamą įtaką žmonių sveikatai. Viena iš sveikatai galimai pavojingų medžiagų, esančių daugelio repelentų sudėtyje, yra DEET (N,N-dietil-meta-toluamidas). Į klausimus apie DEET, jo poveikį žmogaus organizmui atsako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Mačytė.
skaityti plačiau...
2013.07.19
Pasienio kontrolės punktuose su Baltarusija pradedama keleivių avalynės dezinfekcija
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nesikeičiant pavojingai epizootinei situacijai dėl afrikinio kiaulių maro Baltarusijoje, nuo šių metų liepos 23 d. (antradienio), 9 val. ryto, Medininkų, Lavoriškių, Šalčininkų ir Raigardo pasienio kontrolės punktuose ir visuose vietinio eismo pasienio kontrolės punktuose su Baltarusijos Respublika bus pradėta transporto priemonėse važiuojančių ir pėsčiomis keliaujančių asmenų avalynės dezinfekcija. Visi iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojantys ar pėsčiomis keliaujantys asmenys privalės pereiti specialiai įrengtą dezinfekuojamąjį kilimėlį.
skaityti plačiau...
2013.07.16
Afrikinis kiaulių maras nustatytas Rusijoje Belgorodo srityje pasienyje su Ukraina
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kompetentinga Rusijos institucija oficialiai išplatino informaciją, kad Rusijoje Belgorodo srityje, Krasnogvardensko regione, pasienyje su Ukraina, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.
skaityti plačiau...
2013.07.12
Vienas svarbiausių darbų žemdirbiams – pasėlių deklaravimas – jau baigėsi
Pasibaigus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui, išlieka ta pati pastarųjų metų tendencija – ūkiai stambėja. Padidėjęs deklaruotos žemės plotas liudija, kad šalyje mažėja apleistų žemės plotų.
skaityti plačiau...
2013.07.09
Įtariama, kad afrikinis kiaulių maras Baltarusijoje ir toliau plinta
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Baltarusijos žiniasklaida išplatino informaciją apie įtarimus, kad šalies Mogiliovo rajone, Vilčici kaime esančiame kiaulių komplekse „Vostok“ taip pat galėjo pasireikšti afrikinis kiaulių maras. Pasak Baltarusijos žiniasklaidos, ankščiau minėtame komplekse paskelbtas karantinas, uždaryti visi keliai, vedantys į kiaulių fermą. Pasak kiaulių komplekso atsakingų darbuotojų, karantinas ūkyje paskelbtas imantis atsargumo priemonių apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro.
skaityti plačiau...
2013.07.02
Kaip apsaugoti gyvulius nuo vabzdžių
Šiltuoju metų laiku naminius gyvulius, kurie didžiąją dienos dalį ar visą parą laikomi lauke, intensyviai puola vabzdžiai, nes šilti ir drėgni orai sudaro palankias sąlygas jiems veistis. Uodų, musių, sparvų, gylių, mašalų ar kitų vabzdžių antplūdis gyvūnams sukelia nerimą, baimę, trikdo įprastinius virškinimo procesus, dėl ko gali sumažėti produkcijos kiekiai, pasitaiko ir gyvulių gaišimo atvejų. Vieni įkyriausių kraujasiurbių yra upiniai mašalai – maži, į museles panašūs vabzdžiai, kurių įkandimai pavojingi dėl jų seilėse esančių medžiagų, galinčių iššaukti įvairias nepageidaujamas organizmo reakcijas. Dėl šių medžiagų, patenkančių į organizmą vabzdžiui siurbiant kraują, ir dėl labai didelės vabzdžių gausos, kyla daug problemų gyvulininkystės, paukštininkystės, turizmo ar net žmonių sveikatos srityse.
skaityti plačiau...
2013.06.18
Danus domina Lietuvos žemės ūkis
Birželio 18 d. žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius susitiko su Danijos Parlamento ir Danijos maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijos atstovų delegacija.
skaityti plačiau...
2013.05.24
Iš Laukystos į valstybinius ežerus šiemet iškeliavo 1,2 mln. ungurių
Šiemet Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Laukystos žuvų veislyno inkubacinio cecho (Kaišiadorių r.) žuvivaisos specialistai į Lietuvos valstybinius ežerus išleido 1,2 mln. paaugintų ungurių. Tai pirmas „derlius“ po naujai įrengtos uždaros stiklinių ungurių auginimo sistemos. Gegužės 23 d. Žemės ūkio ministro patarėjas Darius Kondrotas, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius, Žuvininkystės tarnybos direktorius Vytautas Grušauskas Laukystoje dalyvavo paaugintų europinių ungurių svėrime ir skaičiavime. Iš čia į Lėno ežerą (Ukmergės r.) išvežta įžuvinti 50 tūkst. ungurių jauniklių.
skaityti plačiau...
2013.05.20
Informacija apie apleistas žemes – jau internete
Gegužės 20 d. informacija apie apleistų žemės ūkio naudmenų plotus paskelbta Žemės informacinės sistemos (www.zis.lt) ir Lietuvos erdvinės informacijos portalo interneto svetainėse (www.geoportal.lt arba http://goo.gl/FCL7Y). Kviečiame susipažinti su skelbiama informacija.
skaityti plačiau...
2013.05.10
Ukraina uždraudė baltarusiškos kiaulienos importą
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ukraina nuo šių metų gegužės 7 d. laikinai uždraudė kiaulienos importą iš Baltarusijos. Šis griežtas sprendimas priimtas remiantis Rusijos žiniasklaidos pranešimais, kad Baltarusijoje, Bresto apylinkėje, Baranoviči rajone esančiame kiaulių komplekse „Vostočnii“ galimai pasireiškė afrikinis kiaulių maras.
skaityti plačiau...
2013.05.09
Lietuvos kaimo tinklo narius kviečiame prie Raudonės pilies
Atbundantis pavasaris jau antrą kartą kviečia susitikti prie istorinės Raudonės pilies (Jurbarko r.), kur gegužės 25 d. (šeštadienį) atgis II-oji tarptautinė vietos veiklos grupių mugė tema ,,Iš kartos į kartą, išsaugant regiono savitumą“.
skaityti plačiau...
2013.04.30
Mineralinio azoto ir sieros kiekiai dirvožemyje 2013 metų pavasarį
Pastarąsias tris savaites Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijos darbuotojai tyrė mineralinio azoto ir sieros kiekius šalies dirvožemiuose. Tai žemdirbiams svarbus orientyras – kokios šių elementų atsargos yra dirvožemyje ir kokiomis normomis šį pavasarį reiks tręšti augalus.
skaityti plačiau...
2013.04.23
BŪKITE SĄMONINGI: žolę deginti yra pavojinga!!!
Žmonės klaidingai mano, jog deginant žolę žemė bus derlingesnė. Uždegus žolę, dėl žmogaus kaltės liepsnose žūva pirmoji pavasario augalija, smulkūs gyvūnai, skurdėja dirva, padidėja vėjo ir lietaus sukelta erozija, ugnis persimeta į miškus, pastatus. Kasmet dėl žolės gaisrų nukenčia ne tik gamta, bet ir žmonės.
skaityti plačiau...
2013.03.29
KVIEČIAME Į PARODĄ "KĄ PASĖSI…2013"
Aleksandro Stulginskio universitete balandžio 4 – 6 d. vyks Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2013“. Tai – aštuonioliktoji pavasarinė ir iš viso – trisdešimt šeštoji paroda rengiama Universitete.
skaityti plačiau...
2013.03.22
Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena
Kasmet kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į geriamojo vandens svarbą, populiarinti geriamojo vandens resursų naudojimo būdus. 2013-ieji pasaulyje paskelbti tarptautinio bendradarbiavimo vandens klausimais metais. Mūsų šalyje gėlo geriamojo vandens trūkumo problema nėra aktuali. Lietuvos geologijos instituto atliktų tyrimų duomenimis, gėlo požeminio vandens ištekliai aštuonis kartus didesni už išgaunamą vandens kiekį. Gyventojams viešai tiekiamas požeminis, giliųjų vandeningųjų horizontų vanduo, kuriam aplinkos tarša neturi didelės įtakos. Daugeliu atvejų mūsų geriamasis vanduo yra saugus ir kokybiškas. Vis dėlto, specialistams kelia susirūpinimą šachtinių šulinių vandens sauga ir kokybė.
skaityti plačiau...
2013.03.20
Olandijoje nustatytas jau antras šiais metais paukščių gripo protrūkis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2013 m. kovo 19 d. Olandijoje, Flevoland regione, Zeewolde kaime esančiame paukštyne nustatytas mažo patogeniškuno H7 paukščių gripo atvejis. Pavojingas virusas patvirtintas paukštyne, kuriame buvo laikoma 24 tūkstančiai vištų dedeklių. Šis virusas nustatytas imant mėginius pagal specialią stebėsenos programą, o paukščiams pavojingą ligos virusą patvirtinto Centrinis veterinarijos institutas, esantis Lelystado mieste.
skaityti plačiau...
2013.03.18
Šlapynių plotas bus nustatomas nemokamai
Pareiškėjams, norintiems teikti paraiškas ir prisiimti naujus įsipareigojimus nuo 2013 m. pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007‒2013 m. programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Šlapynių tvarkymas“, parengtas ir žemės ūkio ministro 2013 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 3D-153 patvirtintas Šlapynių nustatymo tvarkos aprašo pakeitimas. Vadovaujantis šiuo aprašu, pareiškėjas pats negali nusistatyti šlapynių ir tikslaus jų ploto, kurį įsipareigos tvarkyti 5 metus, jis turi kreiptisį į vykdytoją - Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Agrocheminių tyrimų laboratoriją.
skaityti plačiau...
2013.03.13
Dėl dar vieno maisto skandalo Lenkijoje, patikrintos ir Lietuvos prekyvietės bei prekybos įmonės
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad patikrinus prekybos įmones ir prekyvietes, nustatyta, kad praėjusią savaitę į maisto skandalą įsivėlusios Lenkijos įmonės „Viola“ gaminiais Lietuvos rinkoje neprekiaujama.
skaityti plačiau...
2013.02.28
Finansinė pataisa neturės įtakos paramos išmokėjimams
Nors Lietuva pateko tarp 22 Europos Sąjungos (ES) valstybių, kurioms ketinama sumažinti kompensuotinas išlaidas žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, dėl finansinės pataisos nenukentės jokie ES lėšomis finansuojami projektai nei pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 - 2013 m. programą, nei pagal kitas paramos žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei programas.
skaityti plačiau...
2013.02.27
Lietuvoje tiriamuose jautienos produktuose arklienos DNR neaptinkama
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalies rinkoje atrinkta 50 įvairių maisto produktų mėginių, siekiant išsiaiškinti galimus jų sudėties klastojimo atvejus. Nei viename iš šiuo metu jau ištirtų mėginių klastojimo atvejų, kai jautiena pakeičiama į gaminį pridedant arklienos, nenustatyta. Įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas, Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse jautienos produktai dėl galimų klastočių intensyviai bus tiriami visą vasario ir kovo mėnesį. Apibendrinus tyrimų rezultatus, Europos Komisija vertins klastojimo mastą ir spręs dėl priemonių, būtinų vartotojų teisėms užtikrinti.
skaityti plačiau...
2013.02.20
Žemaitukų augintojai nori išsaugoti tautinį paveldą
Vasario 20 d. žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna susitiko su Žemaitukų arklių augintojų asociacijos atstovais ir aptarė problemas, su kuriomis pastaruoju metu tenka susidurti šiai organizacijai, puoselėjančiai lietuvių tautinį paveldą - žemaitukų veislių arklius.
skaityti plačiau...
2013.02.19
Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujas gaires dėl natrio ir kalio suvartojimo
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) naujai paskelbtose gairėse pabrėžiama, kad dauguma žmonių suvartoja per daug natrio ir per mažai kalio. Suaugusieji turėtų suvartoti mažiau kaip 2 000 mg natrio (arba mažiau nei 5 g druskos) ir ne mažiau kaip 3 510 mg kalio per dieną. Žmonės, suvartojantys daugiau natrio ir mažiau kalio, nei rekomenduojama, turi didesnę riziką išsivystyti padidėjusiam kraujo spaudimui, tai didina širdies ligų ir insulto riziką.
skaityti plačiau...
2013.02.13
Ruošiantis Kaziuko mugei. Pagrindiniai reikalavimai maisto saugai, kuriuos turėtų žinoti mugės prekiautojai
Švento Kazimiero diena Lietuvoje tradiciškai minima įvairiomis liaudies meistrų, tautodailininkų mugėmis, kur žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius, iškeptus skanėstus ar kitus tradicinius ir netradicinius maisto produktus. Ruošiantis didžiausiai ir giliausias tradicijas turinčiai Kaziuko mugei Vilniuje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena pagrindinius prekiavimo maisto produktais reikalavimus, padedančius užtikrinti, kad mugės svečiai galėtų įsigyti saugių, kokybiškų ir teisingai paženklintų maisto produktų ar paragauti tradicinių patiekalų.
skaityti plačiau...
2013.01.28
Prekybininkai nutylėjo apie galimai nesaugius lenkiškus saldumynus
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų, buvo patikrintas ne tik prekybos tinklą ,,Rimi”, bet ir turgavietės, prekyvietės ir kitos prekybos vietos. Inspektoriai rinkoje neaptiko galimai užterštų saldumynų, nuo 2012-11-22 pagamintų Lenkijos ,,Magnolia Sp. z o. o.” įmonėje.
skaityti plačiau...
2012.12.07
Elektrėnų apylinkėse nustatyti trichineliozės židiniai
Elektrėnų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Elektrėnų savivaldybės teritorijoje, Semeliškių ir Vievio medžiotojų būrelių nušautų dviejų šernų mėginiuose nustatyta trichineliozė. Trichinelėmis užsikrėtę šernai buvo sumedžioti Semeliškių seniūnijos Tvertinių kaimo ribose ir Vievio seniūnijos Panerių miške. Užsikrėtę šernai sunaikinti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.
skaityti plačiau...
2012.12.05
Artėjant smagiausioms metų šventėms įvertinta lietuviško šokolado kokybė
Lietuvoje pagaminti šokolado gaminiai, saldainiai ir kiti skanėstai – saugūs ir kokybiški. Tokias išvadas padarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai artėjant didžiosioms metų šventėms įvertinę šių gaminių saugą ir kokybę.
skaityti plačiau...
2012.11.30
Pelė į pieną gamybos proceso metu patekti negalėjo
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išanalizavo gautą vartotojo pranešimą dėl rastos negyvos pelės, išnagrinėjo graužiko patekimo į pieną galimybes. Pelė buvo rasta 2,5% riebumo pieno „Cento“ (gamintojas – UAB „Rokiškio pienas“) 0,9 litro talpos maišelyje. Atlikus pelės gaišenos anatominį patologinį tyrimą, patvirtina išvada, kad pelė nugaišo prigėrusi pieno.
skaityti plačiau...
2012.11.28
Latvijoje nustatyti 3 klasikinio kiaulių maro protrūkiai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Latvijoje, Svarinu ir Piedrujas apylinkėse esančiose 3 kiaulių laikymo vietose, nustatyti nauji klasikinio kiaulių maro protrūkiai. Šiais metais Latvijoje kiaulių maro atvejai užregistruoti Kraslava regione, kur buvo nustatyti 8 šernai, sirgę šia pavojinga liga.
skaityti plačiau...
2012.11.19
Šiemet pratęstas laukų tręšimo srutomis laikotarpis
Įvertinę meteorologines sąlygas, šiais metais itin nepalankias rudeniniam laukų tręšimui, žemės ūkio ir aplinkos ministrai lapkričio 16 d. įsakymu D1-940/3D-875 nustatė, kad tręšti skystuoju mėšlu ir srutomis šiemet bus galima iki gruodžio 15 dienos. Atkreiptinas dėmesys, kad mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės.
skaityti plačiau...
2012.11.16
Dėl radioaktyvaus užterštumo nuolat tikrinami grybai ir uogos
Šių metų lapkričio 13 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Šalčininkų kontrolės punkte buvo patikrintas krovininis automobilis iš Baltarusijos, kuriame buvo gabenamas voveraičių krovinys. Pasieniečių punkte esanti stacionari radiacinės kontrolės įranga užfiksavo automobilio skleidžiamą padidintą radiaciją. Apie įvykį buvo pranešta Sveikatos apsaugos ministerijos Radiacinės saugos centrui ir nedelsiant buvo priimtas sprendimas neįleisti šio automobilio su radioaktyviu kroviniu į Lietuvos teritoriją. Tokiais atvejais nei muitinės, nei maisto importo kontrolės procedūros neatliekamos ir krovinys išsiunčiamas atgal į šalį, iš kurios bando įvažiuoti. Šiuo atveju automobilis buvo grąžintas į Baltarusiją.
skaityti plačiau...
2012.11.08
Sveikos mitybos dieną prisiminkime pusryčiavimo svarbą
Lapkričio 8-ąją Europos šalyse yra minima sveikos mitybos diena. Šią dieną yra organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie mitybos principus, o visuomenė yra skatinama sveikai maitintis. Prisidėdamas prie šios dienos renginių, Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (toliau – NMVRVI) norėtų priminti apie pusryčiavimo svarbą ir naudą.
skaityti plačiau...
2012.11.06
Paraiškų melioracijos griovių tvarkymui laukiama iki gruodžio 14 d.
Ūkininkų susidomėjimas parama melioracijos grioviams tvarkyti ir toliau didėja. Atsižvelgiant į tai, pratęstas paraiškų priėmimo grafikas – Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos paraiškas melioracijos griovių tvarkymui priima nuo rugpjūčio 20 d. iki gruodžio 14 d.
skaityti plačiau...
2012.10.31
Dėl grubių pažeidimų sustabdyta žvėrienos perdirbimo įmonės veikla Panevėžyje
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai sustabdyta žvėrienos perdirbimo įmonės UAB „Viltlit“ veikla (Molainių km., Panevėžio rajonas).
skaityti plačiau...
2012.10.31
Tyrimų dėl radioaktyvios taršos rezultatai rodo – vartotojams tiekiami saugūs maisto produktai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad po avarijos Japonijos Fukušimos atominėje jėgainėje, į Lietuvą nebuvo importuojami maisto produktai ar pašarai iš Japonijos. Nuo 2011 metų kovo iki šių metų rugsėjo dėl radioaktyvios taršos ištirta per 1 400 įvairių maisto produktų mėginių, visi tirti produktai nebuvo užteršti radioaktyvia tarša.
skaityti plačiau...
2012.10.16
Spalio 16-oji – Pasaulinė maisto diena
Spalio 16-ąją nuo 1979 metų minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie pasaulio maisto problemą ir stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba bei skurdu. Minint Pasaulinę maisto dieną rengiamos nemokamo maitinimo ir paramos akcijos, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveiką mitybą...
skaityti plačiau...
2012.10.12
Kiekvieną rudenį Maskvoje iš naujo pražysta tarptautinė žemės ūkio paroda „Auksinis ruduo”
Spalio 11 d. Maskvoje prasidėjusioje didžiausioje Rusijoje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Auksinis ruduo 2012” įrengtas ir Lietuvos stendas, kuriame pristatyti mūsų šalies tautinio paveldo gaminiai, didžiausių mėsos ir pieno perdirbėjų, daržovių augintojų produkcija, kaimo turizmas. Lietuva parodoje dalyvauja jau 7 –ąjį kartą.
skaityti plačiau...
2012.10.11
Iš Lietuvos rinkos surenkami galimai nesaugūs veterinariniai vaistai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautas skubus Vokietijos kompetentingos institucijos (Federal Office of Consumer Protection and Food Safety) pranešimas dėl nustatytų veterinarinių vaistų „Xylazin 2 %“ kai kurių serijų kokybės defektų. Atliekant veterinarinio vaisto serijų stabilumo tyrimus, buvo nustatyti balti nuosėdų kristalai, galintys turėti neigiamos įtakos vaistų kokybei. Atsižvelgusi į tai, Vokietijos kompetentinga institucija priėmė sprendimą surinkti iš rinkos šiuos nekokybiškus vaistus.
skaityti plačiau...
2012.10.09
Masinio vaikų apsinuodijimo priežastimi Vokietijoje galėjo būti šaldytos braškės
Praėjusią savaitę keliuose Rytų Vokietijos regionuose buvo užregistruota per 11 tūkstančių apsinuodijimo maistu atvejų. Apie apsinuodijimus pranešė daugiau nei 500 ugdymo įstaigų studentai, moksleiviai ir vaikų darželių auklėtiniai. Visi šie jaunuoliai ir vaikai skundėsi panašiais sveikatos sutrikimais: viduriavo ir vėmė, 32 buvo paguldyti į ligonines. Vokietijos atsakingos institucijos, ištyrę apsinuodijimo maistu atvejus, priėjo išvados, kad šio protrūkio priežastimi galėjo būti šaldytos braškės.
skaityti plačiau...
2012.10.08
Dėl elektros transformatoriaus gedimo Pasvalio rajono paukštyne nugaišo apie 20 tūkst. broilerių
Šių metų spalio 6 d. Pasvalio rajono žemės ūkio kooperatyvo „Mikoliškio paukštynas“ paukštidėse nugaišo apie 20 tūkst. viščiukų broilerių. Pasvalio maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų duomenimis, paukščiai nukentėjo dėl elektros transformatoriaus gedimo išsijungus ventiliacijos sistemai.
skaityti plačiau...
2012.10.04
„Sprendimų rate“ – dėmesys miškams
Šiandien Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) atidaroma penktoji miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2012“, pakeitusi anksčiau eilę metų rengtą žemės ūkio parodą „Agropanorama“. Pasak ASU rektoriaus Antano Maziliausko, šiais metais lankytojus paroda pasitinka įgavusi tarptautinio renginio atspalvių. Pristatomos ne tik lietuviškos ekspozicijos, savo stendus parodoje turi ir Čekija, Latvija bei Estija.
skaityti plačiau...
2012.10.03
Ūkininkai savo gėrybėmis vilios vilniečius
Visą penktadienį nuo ankstyvo ryto prie Lietuvos Respublikos Seimo vilniečius ir sostinės svečius įvairiais kvapais ir rudens gėrybėmis vilios Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) žemės ūkio kooperatyvas „Šeimos ūkis“. Ūkininkai turgelyje – mugėje pirkėjams siūlys išimtinai tik maisto produktus, vaišins cepelinais.
skaityti plačiau...
2012.09.21
ES nuostata: papildoma parama priklauso tik šalims senbuvėms, nes jos turtingesnės
Liuksemburgas/Varšuva, rugsėjo 21 d. ES teismas ketvirtadienį atmetė Lenkijos vyriausybės skundą, kuriuo ji prašė pripažinti neteisėtu Europos Komisijos sprendimą dėl sutaupytų tiesioginių išmokų lėšų paskirstymo tik tarp ES šalių senbuvių.
skaityti plačiau...
2012.09.11
Laikinas paslaugas žemės ūkyje bus galima teikti ir nesudarant darbo sutarčių
Rugsėjo 11 d. Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis Seime pristatė Seimo narių grupės parengtą Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo projektą ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimus.
skaityti plačiau...
2012.08.13
Lietuvoje moksliniai eksperimentai su augalais
Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) šį rudenį pradeda pasaulinį mokslo projektą, kuriame bus nuodugniai tiriami kontroliuojamo klimato sąlygomis auginami augalai. Tokie tyrimai vienu metu leis keturiose atskirose klimato zonose tirti įvairiausias vietines ir egzotines augalų rūšis. Šiam tyrimui naudojamos nanotechnologijos prisidės kuriant inovatyvias ir modernias žemės ūkio technologijas bei produktus.
skaityti plačiau...
2012.06.07
Išaiškintas nelegalus mėsos tvarkymo cechas
Vykdydami kovos su kontrabanda bei nelegalia prekių apyvarta programą, Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kartu su kitomis kontroliuojančiomis organizacijomis, išaiškino nelegalų mėsos apdorojimo cechą. Gavę informaciją apie galimai vykdomą nelegalią maisto tvarkymo veiklą, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais ir policijos pareigūnais patikrino privačią namų valdą Klaipėdos mieste.
skaityti plačiau...
2012.06.07
Patikrinus prekybą vaisiais ir daržovėmis, dažniausi – ženklinimo pažeidimai
Siekiant užtikrinti vienodas konkurencijos sąlygas visiems rinkos dalyviams ir apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškų ar klaidingai paženklintų maisto produktų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo vaisių ir daržovių kontrolę mažuose ir dideliuose prekybos centruose, turgavietėse, gatvės prekybos vietose pagal maisto produktų stebėsenos ir kokybės sistemos programas. Be suplanuotų, inspektoriai atlieka ir neplaninius patikrinimus, dalyvauja reiduose kartu su kitomis kontroliuojančiomis organizacijomis.
skaityti plačiau...
2012.05.11
„AgroBalt 2012“ atnaujino ilgiausios šalyje pagamintos dešros rekordą
Šiandien, antrąją parodos „AgroBalt 2012“ dieną, pasiektas ilgiausios iki šiol šalyje pagamintos dešros rekordas. Būriai parodos lankytojų tvarkingai rikiavosi į eilę ragauti po sprindį dešros–rekordininkės.
skaityti plačiau...
2012.05.07
Šių metų žemės ūkio naudmenų deklaravimo naujovės
Žemės ūkio naudmenų deklaravimas šiemet prasidėjo balandžio 23 d. Deklaruoti bus galima iki birželio 15 d. (be jokių sankcijų už vėlavimą) arba iki liepos 10 d., už kiekvieną pradelstą dieną nuo birželio 15 d. paramą mažinant 1 proc.
skaityti plačiau...
2012.05.02
Paroda „AgroBalt 2012“ – jau kitą savaitę!
Gegužės 2 d. Žemės ūkio ministerijoje įvyko spaudos konferencija, skirta 19– ajai tarptautinei žemės ūkio ir maisto pramonės parodai „AgroBalt 2012“, kuri rengiama gegužės 10–12 dienomis Kaune, „Žalgirio“ arenoje.
skaityti plačiau...
2012.02.24
Šį sausį sumažėjo žemės ūkio produktų supirkimo kainos
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per mėnesį (2012 m. sausio mėn., palyginti su 2011 m. gruodžio mėn., žemės ūkio produktų supirkimo kainos sumažėjo 1,9 procento. Tai lėmė 2,1 procento atpigę gyvulių ir gyvulininkystės produktai ir 1,2 procento – augalininkystės produktai.
skaityti plačiau...
2012.02.13
Komisija siūlo Europos tvarios bioekonomikos strategiją
Europos Komisija šiandien priėmė strategiją, skirtą užtikrinti, kad Europos ekonomikoje būtų plačiau ir tvariau naudojami atsinaujinantieji ištekliai.
skaityti plačiau...
2012.02.01
Lietuvos ir Lenkijos medus įtrauktas į ES saugomų produktų sąrašą
Sausio 30 d. Europos Komisija į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė bendrą Lietuvos ir Lenkijos produktą – Seinų/Lazdijų krašto medų. Tai suteikia galimybę šio regiono medų ženklinti specialiu ES ženklu su nuoroda „Saugoma kilmės vietos nuoroda“.
skaityti plačiau...
2011.11.30
Maitinimas aukštosiose mokyklose - daugeliui valgyklų reikėtų atsakingiau vertinti savo veiklą
Šių mokslo metų pradžioje mūsų šalies aukštosiose mokyklose veikė 122 valgyklos. Įvertinus ankstesnius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atliktus patikrinimus, 36 pavyzdingai besitvarkančios maitinimo įmonės priskirtos mažos rizikos grupei (jos tikrinamos 1 kartą per dvejus metus). Tuo tarpu likę 86 aukštųjų mokyklų valgyklos priskirtos vidutinės rizikos grupei ir tikrinamos 1 kartą per metus. Kelių pastarųjų metų patikrinimų duomenys parodė, kad šioms viešojo maitinimo įmonėms reikėtų atsakingiau vertinti savo veiklą, tiekiamo maisto saugą ir kokybę.
skaityti plačiau...
2011.11.30
Teiginiai apie ypatingas maisto produktų savybes turės būti pagrįsti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, jog nuo šių metų gruodžio 1 d. maisto produktai, paženklinti teiginiais „Be jokių E“, „Be konservantų“, „Be dažiklių“ ir pan., bus atidžiai tikrinami, atliekami jų laboratoriniai tyrimai, siekiant nustatyti, ar šie teiginiai atitinka tikrovę, ar neklaidina vartotojų.
skaityti plačiau...
2011.11.16
Baigtas laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės rudeninis etapas
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad lapkričio 15 d. Lietuvoje baigtas šių metų laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės rudeninis etapas. Jaukai su vakcina buvo pradėti mėtyti iš lėktuvų rugsėjo 29 d., Klaipėdos regione ir buvo mėtomi visoje Lietuvos teritorijoje. Rudeninio, kaip ir pavasarinio etapo metu, išmėtyta 1,3 mln. jaukų su vakcina.
skaityti plačiau...
2011.11.14
Kokias bulves valgome?
Statistikos duomenimis, lietuvis per mėnesį suvalgo apie 7 kg bulvių. Todėl šias daržoves drąsiai galime vadinti antrąja duona. Jos vertos šio vardo, nes turi baltymų, angliavandenių, celiuliozės, mineralinių medžiagų, karotino, vitaminų K, B1, B2, B6, PP, E, D ir C. Tačiau ar mūsų prekybos tinkluose, turguose ir ūkininkų turgeliuose parduodamos bulvės iš tiesų saugios ir kokybiškos?
skaityti plačiau...
2011.10.25
Į Nerį bus išleisti žymėti eršketų jaunikliai
Lapkričio 3 d. 12 val. į Neries upę ties Vieviu bus išleisti aštriašnipių eršketų (lot. Acipenser oxyrhynchus) jaunikliai. Reintrodukcijos (t.y. rūšies pakartotinio įkurdinimo areale, kuriame ji gyveno, bet išnyko ar buvo išnaikinta) akciją rengia Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.
skaityti plačiau...
2011.10.20
Rusiją pasiekia geriausios lietuviškos daržovės
Šiemet tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Auksinis ruduo“ („Zalataja osen") Rusijos rinkai savo produkciją pristatė Lietuvos daržovių augintojų asociacija. Valstybinės augalininkystės tarnybos direktoriaus Evaldo Zigmo Čijausko teigimu, nors Lietuva eksportui vaisių bei daržovių užaugina dar nedaug, tačiau jų paklausa Rusijos rinkoje turėtų netrukus padidėti.
skaityti plačiau...
2011.09.29
Kelių eismo taisyklių pakeitimai – žemdirbių naudai
Rugsėjo 28 d. Vyriausybė pritarė žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus siūlymui pakeisti Kelių eismo taisykles ir sudaryti žemdirbiams palankesnes sąlygas važiuoti keliais didžiagabaritėmis mašinomis tamsiuoju paros metu.
skaityti plačiau...
2011.09.19
Valstybė finansuos pusantro šimto bendruomenių projektų
Šiemet patvirtinti 154 kaimo bendruomenių projektai, kurie bus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Daugiausia remiami projektai, susiję su kaimo bendruomenių materialinės bazės stiprinimu ir viešųjų erdvių tvarkymu. Dar šiais metais bendruomenės įgyvendins projektus už 3 mln. Lt.
skaityti plačiau...
2011.09.06
Šiemet laukiama didesnio derliaus
Nors šiais metais permaininga vasara ir nelepino ypač geru oru, tačiau derliumi žemdirbiai tikrai negalės skųstis. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ekspertai prognozuoja, kad šiųmetis grūdinių augalų derlius gali siekti 3 140 tūkst. t, o tai būtų apie 10 proc. daugiau negu praėjusiais metais.
skaityti plačiau...
2011.08.16
Kviečiame dalyvauti parodoje „Auksinis ruduo 2011“
Š. m. spalio 13–16 dienomis Maskvoje vyks Tarptautinė agropramonės paroda AUKSINIS RUDUO 2011, kurioje Žemės ūkio ministerija numato įrengti Lietuvos ekspoziciją.
skaityti plačiau...
2011.08.11
Ūkių stambėjimas tampa realybe
Lietuvos žemės ūkio specialistų prognozės, kad šalies ūkiai stambės, pildosi. Šią tendenciją patvirtina ir žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo 2011 m. duomenys. Nors bendras paraiškų skaičius yra sumažėjęs, tačiau bendras deklaruotas plotas – išaugęs.
skaityti plačiau...
2011.07.27
Susidomėjimas žemdirbiškomis specialybėmis neslūgsta
Praėjusią savaitę baigėsi stojančiųjų į šalies universitetus ir kolegijas pagrindinio priėmimo pirmojo etapo registracija. Šiandien, paaiškėjus valstybės finansuojamų vietų skaičiui pagal skelbtas studijų programas, universitetai ir kolegijos iki savaitės pabaigos su būsimais pirmakursiais pasirašinės sutartis. Iš keturiolikos valstybinių aukštųjų mokyklų tik dviejuose - Lietuvos žemės ūkio ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose, pagal 20 studijų programų rengiami žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistai. Tuo tarpu iš trylikos valstybinių kolegijų septyniose yra viena kita mokymo programa, susijusi su žemės ūkiu ar technologijomis. Pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas ir kolegijas pirmasis etapas didžiąja dalimi (apie 70 proc.) lemia pirmakursių gausą ir jų pasiskirstymą tarp studijų programų. Jūsų dėmesiui - kaip šiemet sekasi žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistus rengiančioms mokslo įstaigoms pritraukti būsimus studentus, ar patrauklios jaunimui jų siūlomos studijų programos.
skaityti plačiau...
2011.07.18
Geras arimas - visa ko pradžia
Penktadienį Valinavos kaime (Kėdainių r.) pasibaigus keturioliktosioms Lietuvos arimo varžyboms paaiškėjo ir šių metų geriausieji artojai: ariant tradiciniais plūgais nepralenkiamas buvo Audrius Plerpa (Pakruojo r.), apverčiamųjų plūgų grupėje laurus skynė Kazys Genčius (Kretingos r.). Dvi dienas trukusios arimo meistriškumo varžybos į Kėdainių kraštą sukvietė būrius artojų palaikymo komandų, rajonų savivaldybių, žemės ūkio mokslo įstaigų, žemdirbių nevyriausybinių organizacijų atstovų, keletą Seimo narių ir šiaip žiūrovių smalsuolių. Tradicinei ištikimiausiųjų Lietuvos arimo varžybų rėmėjų delegacijai iš Žemės ūkio ministerijos šiemet renginyje atstovavo pats žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, viceministras Aušrys Macijauskas, kiti atsakingi ministerijos pareigūnai.
skaityti plačiau...
2011.06.29
Pritarta Universiteto pavadinimo keitimui
Antradienį Seimas pritarė naujajam Lietuvos žemės ūkio universiteto pavadinimui – ši akademinė įstaiga vadinsis Aleksandro Stulginskio universiteto vardu
skaityti plačiau...
2011.06.21
Padaugėjo deklaruotų plotų
Nuo šių metų balandžio 4 iki birželio 15 d. paraiškas tiesioginei paramai ir paramai pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemones gauti pateikė 162 982 pareiškėjai, deklaruota 2 697 824,46 ha pasėlių ir žemės ūkio naudmenų, o tai 78,6 tūkst. ha daugiau negu praėjusiais metais.
skaityti plačiau...
2011.06.14
Mokslinė-praktinė konferencija ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūra „Žemdirbio vasara 2011“
Maloniai kviečiame Jus dalyvauti mokslinėje-praktinėje konferencijoje ir šiuolaikinių augalininkystės technologijų apžiūroje „ŽEMDIRBIO VASARA 2011“, skirtoje profesoriaus Kosto Bėčiaus 100-ųjų gimimo metinių paminėjimui: „Šiuolaikinė augalų selekcija: dabartis ir perspektyvos“
skaityti plačiau...
2011.06.10
Daugiausiai kreditų garantijų suteikta ūkininkams
Per penkis šių metų mėnesius Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 83,6 mln. Lt kreditų suteikė 224 garantijas už 51,6 mln. Lt. Bendra šiems ūkio subjektams suteiktų garantijų suma jau siekia 910 mln. Lt, tai jiems leido iš kredito įstaigų pasiskolinti 1,5 mlrd. Lt.
skaityti plačiau...
2011.06.07
Baigiamas kiaulių naikinimas klasikinio kiaulių maro židinyje UAB „Beržų kompleksas“ Jonavos rajone, Šilų kaime
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Jonavos rajone UAB “Beržų kompleksas” Šilų kaime esančioje fermoje, kurioje pasireiškė klasikinis kiaulių maras, vakar sunaikinta dar apie 3000 kiaulių. Planuojama šiandien pabaigti kiaulių naikinimą Šilų kaime. Toliau tęsiami kiaulių naikinimo darbai dar dviejose UAB „Beržų kompleksas“ fermose Praulių ir Blauzdžių kaimuose. Iš viso nuo klasikinio kiaulių maro pasireiškimo (2011 m. birželio 1 d.) iki šios dienos sunaikinta apie 15 tūkst. kiaulių.
skaityti plačiau...
2011.05.18
Amžiaus problema – mikroorganizmų atsparumas antibiotikams
Dar ir šiomis dienomis neretai pasitaiko atvejų, kai šeimininkai, susirūpinę savo augintinių sveikata, negalavimų priežastis diagnozuoja ir ligas gydo patys. Žinoma, veterinarijos gydytojo paslaugos kartais gali gan brangiai kainuoti, tačiau neteisingas gydymas dažnai padaro daugiau žalos nei naudos, o tokių „gydymo“ padarinių taisymas atneša gerokai didesnių nuostolių.
skaityti plačiau...
2011.05.11
Maisto produktai – Rytų Europai prastenė kokybė?
Pagrindiniai maisto produktų gamintojai skirtingoms Europos šalims tiekia to paties pavadinimo tačiau skirtingos kokybės maisto produktus, pranešama specialų tyrimą atlikusios Slovakijos Vartotojų Gynimo Asociacijos išplatintame pranešime.
skaityti plačiau...
2011.05.06
Geriausi Lietuvos artojai išvyksta į Pasaulio arimo varžybas Švedijoje
Gegužės 6 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius į 58–ąsias Pasaulio arimo varžybas išlydėjo geriausių šalies artojų komandą. Šiemet varžybos gegužės 13–14 dienomis vyks Švedijoje.
skaityti plačiau...
2011.05.04
Ūkininkams leista įsigyti papildomą žaliojo dyzelino kiekį
Žemės ūkio veiklos subjektai galės papildomai įsigyti 15 proc. didesnį einamaisiais ūkiniais metais akcizais neapmokestinamą dyzelinių degalų kiekį, atitinkamai sumažinant ateinantiems ūkiniams metams leistiną įsigyti minėtų degalų kiekį.
skaityti plačiau...
2011.03.22
Kviečiame į tradicinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi... 2011“
Kovo 31 – balandžio 2 dienomis Lietuvos žemės ūkio universitete (Akademija, Kauno r. ) vyks tradicinė pavasarinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2011“, šiemet rengiama jau šešioliktąjį kartą. Parodos organizatoriai – Lietuvos žemės ūkio ministerija ir Lietuvos žemės ūkio universitetas. Kovo 31 d. 12 val. IV rūmų 211 auditorijoje vyks spaudos konferencija, kurioje dalyvaus parodos organizatoriai, partneriai, stambiausių ir išskirtinių ekspozicijų atstovai
skaityti plačiau...
2011.01.11
Informacija, kurią turi žinoti kiekvienas gyvulių laikytojas
Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) gyvulininkystės srities specialistai nori atkreipti visų gyvulių laikytojų dėmesį į tai, ką pastarieji būtinai turi žinoti apie galvijų ženklinimą, pardavimą ir informacijos apie galvijus pateikimą.
skaityti plačiau...
2011.01.10
Viceministras A. Macijauskas skelbia akciją “Sniegui NE”
Nors atslinkęs atodrėkis gerokai aptirpdė sniego sluoksnį, žiemos siautėjimas dar neleidžia žmonėms atsipūsti – nenuvalyti kiemai, užpustyti keliai vis dar kelia nemažai problemų.
skaityti plačiau...
Visos naujienos

Apie projektą | Taisyklės | Slapukai | Registracija | Paslaugos vartotojams | Reklama | Kontaktai

Visos teisės priklauso: UAB "Optimalios sistemos". Kopijuoti puslapio turinį be sutikimo draudžiama ©.   Sukūrė: Softisite™
Nauja ir naudota žemės ūkio technika, žemės ūkio technikos dalys, technikos nuoma, žemės ūkio paslaugos, sodo technika, miško technika. Skelbimų portalas.